Licensed to Westchester Co. SC Champ. Meet
                                        Hy-Tek's Meet Manager 8/1/2007 08:38 PM
             WCSA 82nd Annual Championship - 7/23/2007 to 8/2/2007             
                                    Results                                    
 
Event 26  Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
 O'Connor Memorial Award
        Meet: # 2:05.94   7/26/2004 Larchmont Yacht Club, Larchmont Yacht      
                         K Johanson, M McErlean, M Scudder, M Tracy        
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 RYE GOLF CLUB  'A'                          2:10.00    2:10.54         18  
     1) Garces, Tessa 9                 2) Hodes, Sarah 10                
     3) Keane, Nicole 10                4) Egan, Rachel 10                
     1:06.88  2:10.54                                                      
  2 LAKE ISLE CLUB  'A'                         2:12.55    2:12.47         14  
     1) Ahern, Erin 9                   2) Groccia, Jackie 10             
     3) LaBarca, Gloria 10              4) Catarinacchio, Jessica 10      
     1:06.65  2:12.47                                                      
  3 BIRCHWOOD SWIM TEAM  'A'                    2:20.00    2:20.31         12  
     1) Hadley, Emma 9                  2) Sawkins, Cate 7                
     3) Rota, Kimberly 10               4) Rota, Amanda 10                
     1:13.55  2:20.31                                                      
  4 WILLOWBROOK SWIM & TENNIS CLUB  'A'         2:17.01    2:20.98         10  
     1) Fortier, Julia 10               2) DiGiacomo, Nicole 8            
     3) McGetrick, Maggie 9             4) Silverman, Erica 9             
     1:12.68  2:20.98                                                      
  5 LARCHMONT SHORE CLUB  'A'                   2:17.59    2:22.00          8  
     1) Fullerton, Haley 9              2) Vasilakis, Amanda 9            
     3) Cotter, Katie 9                 4) Hackenburg, Shelby 10          
     1:10.57  2:22.00                                                      
  6 COVELEIGH CLUB  'A'                         2:20.00    2:22.11          6  
     1) Wicker, Kelly 10                2) Bugniazet, Megan 10            
     3) Perez-Segnini, Sofia 9          4) Murphy, Ally 9                 
     1:14.96  2:22.11                                                      
  7 GREENBURGH  'A'                             2:21.21    2:22.88          4  
     1) Sunwoo, Stacey 9                2) Kozma, Fanni 9                 
     3) Vasudevan, Ayra 10              4) Schlesinger, Sarah 9           
     1:14.10  2:22.88                                                      
  8 WYKAGYL COUNTRY CLUB  'A'                        NT    2:25.78          2  
     1) DelPriore, Dulcie 9             2) Johnson, Missy 10              
     3) Byrnes, Molly 9                 4) Simone, Madeline 10            
  9 KATONAH SWIM TEAM  'A'                           NT    2:26.78        
     1) Swertfager, Theresa 10          2) Kelly, Kerry 8                 
     3) Baudinet, Mary Helen 10         4) Bleasdale, Ramona 10           
 10 ARDSLEY SWIM & TENNIS  'A'                  2:16.00    2:27.35        
     1) Najarian, Eleni 9               2) Butler, Niamh 10               
     3) O'Sullivan, Raine 10            4) Kelly, Joy 10                  
     1:10.28  2:27.35                                                      
 11 WESTCHESTER COUNTRY CLUB  'A'               2:25.12    2:30.25        
     1) Delane, Kelly 10                2) Sulliman, Vivian 10            
     3) McDermott, Maggie 10            4) Decea, Julia 10                
     1:08.81  2:30.25                                                      
 12 LARCHMONT YACHT CLUB  'A'                   2:21.14    2:36.33        
     1) Eid, Natalie 8                  2) O'Neill, Caroline 10           
     3) Hans, Briget 9                  4) Klingler, Chrissy 9            
     1:19.36  2:36.33                                                      
 13 NEW YORK ATHLETIC CLUB  'A'                 2:45.00    2:37.40        
     1) Hofer, Rachel 10                2) DiSalva, Anya 9                
     3) Hofer, Danielle 10              4) Ulrich, Taylor 9               
 14 ORIENTA BEACH CLUB  'A'                     2:22.77    2:40.03        
     1) D'Arcy, Tess 10                 2) Brennan, Rebecca 9             
     3) Fitzpatrick, Claire 9           4) Betzig, Rosemary 10            
     1:28.34  2:40.03                                                      
 15 ROCKY LEDGE SWIM ASSOCIATION  'A'           2:25.00    2:43.46        
     1) Mazza, Sarah E 10               2) Noach, Rachel 9                
     3) Caparelli, Natalie 9            4) Pon, Stephanie H 8             
     1:13.58  2:43.46                                                      
 16 DAVENPORT CLUB  'A'                         2:43.82    2:46.81        
     1) Rice, Jessica 10                2) Bonaviso, Alison 10            
     3) Vallerio, Allison 9             4) Andreana, Lindsey 9            
     1:25.75  2:46.81                                                      
 17 CHAPPAQUA SWIM & TENNIS ASSOC  'A'          2:34.43    2:47.26        
     1) Weiner, Margaux 8               2) Lewis, Katrin 8                
     3) Malendowicz, Kasia 8            4) Weiner, Isabella 9             
     1:36.08  2:47.26                                                      
 18 WESTCHESTER HILLS GOLF CLUB  'A'            2:45.90    2:52.40        
     1) Nunez, Melanie 9                2) Nisi, Francesca 9              
     3) Wisell, Caroline 9              4) Noonan, Maggie 10              
 19 BRONXVILLE FIELD CLUB  'A'                  2:43.82    2:53.81        
     1) Amar, Kelly 9                   2) Jones, Ansley 9                
     3) Quigley, Dryden 8               4) Allen, Lydia 10                
     1:20.65  2:53.81                                                      
 
Event 27  Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
 Leichtweis Memorial Award
        Meet: # 2:10.03    8/3/2005 Scasdale Municipal, Scarsdale Town-        
                         T Cooke, G Johnson, C Hogan, A McInerney          
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 ORIENTA BEACH CLUB  'A'                     2:09.30    2:11.67         18  
     1) Aventuro, Chris 10              2) Steffen, Kyle 10               
     3) Leblanc, Ryan 10                4) Egan, Liam 9                   
     1:08.99  2:11.67                                                      
  2 RYE GOLF CLUB  'A'                          2:15.89    2:11.93         14  
     1) Krikorian, George 10            2) Balderrama, Guido 9            
     3) Cicchiello, Ryan 9              4) Popp, Ryan 10                  
     1:07.96  2:11.93                                                      
  3 WILLOWBROOK SWIM & TENNIS CLUB  'A'         2:12.35    2:14.11         12  
     1) Purvis, Robert 10               2) Carvao, Felipe 9               
     3) Fortier, Ben 8                  4) DiGiacomo, Daniel 10           
     1:09.63  2:14.11                                                      
  4 GREENBURGH  'A'                             2:19.50    2:18.32         10  
     1) Patrouch, Oliver 10             2) Smith, Kyle 9                  
     3) Cohen, Greyson 10               4) Jaile, Francisco 10            
     1:11.69  2:18.32                                                      
  5 LEEWOOD GOLF CLUB  'A'                      2:21.60    2:22.05          8  
     1) Falcone, David 9                2) Forgione, Mario 10             
     3) Letsen, James 10                4) Sohr, Brian 10                 
     1:13.54  2:22.05                                                      
  6 CHAPPAQUA SWIM & TENNIS ASSOC  'A'          2:19.32    2:24.06          6  
     1) Quine, Adam 9                   2) Fontaine, Calder 10            
     3) Schinderman, Connor 10          4) Harris, Oliver 10              
     1:11.19  2:24.06                                                      
  7 LAKE ISLE CLUB  'A'                         2:17.10    2:24.95          4  
     1) Staffin, Tyler 10               2) Merone, Kyle 10                
     3) Huvane, Stephen 10              4) Pantal, Matt 10                
     1:11.78  2:24.95                                                      
  8 SCARSDALE MUNICIPAL  'A'                    2:15.37    2:25.85          2  
     1) Dell'Orto, Andrew 8             2) Gutierrez, Richard 9           
     3) Novitch, Graham 8               4) Cooke, Thomas 10               
     1:17.67  2:25.85                                                      
  9 COVELEIGH CLUB  'A'                         2:22.00    2:29.04        
     1) LaForta, Spencer 8              2) Tanner, Christian 10           
     3) Alini, Andrew 9                 4) Bronzo, Michael 10             
     1:15.45  2:29.04                                                      
 10 NEW YORK ATHLETIC CLUB  'A'                 2:40.00    2:29.22        
     1) Bidwell, Ian 9                  2) Cornman, Miles 9               
     3) DiSalvo, Torin 10               4) Cornman, Parker 9              
     1:12.76  2:29.22                                                      
 11 LARCHMONT YACHT CLUB  'A'                   2:32.01    2:33.61        
     1) McMillan, James 9               2) Fay, Matthew 10                
     3) Eid, Christian 8                4) Tracy, Jack 10                 
     1:29.48  2:33.61                                                      
 12 WESTCHESTER COUNTRY CLUB  'A'               2:38.87    2:38.94        
     1) Nicholas, James 10              2) Burns, Austin 10               
     3)                                 4) Dugan, Michael 10              
     1:16.45  2:38.94                                                      
 13 WESTCHESTER HILLS GOLF CLUB  'A'            2:35.60    2:47.28        
     1) Manley, Dylan 9                 2) Avezzano, Jack 9               
     3) Stagg, Justin 9                 4) Dervin, Sean 10                
     1:24.34  2:47.28                                                      
 
Event 28  Girls 17 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
 Cassidy Memorial Award
        Meet: # 2:02.45    8/3/2005 Yorktown Swim & Dive Team, Yorktown -      
                         Y Suzuka, D Gallo, C Guyett, M Rodriquez          
    Team                                        Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Finals
  1 TARRY CREST SWIM & TENNIS  'A'              2:04.75    2:04.03         18  
     1) Costa, Christina 16             2) Callahan, Courtney 17          
     3) McGlynn, Colleen 16             4) Callahan, Erin D 14            
              1:05.11  2:04.03                                             
  2 LAKE ISLE CLUB  'A'                         2:04.94    2:04.36         14  
     1) Groccia, Adrienne 14            2) Russo, Jeanette 16             
     3) Browne, Rebecca 15              4) Hogan, Michelle 15             
              1:07.06  2:04.36                                             
  3 KATONAH SWIM TEAM  'A'                      2:06.56    2:06.14         12  
     1) Baudinet, Anne 14               2) Weston, Caroline 14            
     3) Curro, Emily 15                 4) Weston, Betsy 16               
              1:08.35  2:06.14                                             
  4 COVELEIGH CLUB  'A'                         2:07.82    2:06.30         10  
     1) McGuire, Christine 14           2) Barnwell, Brittany 16          
     3) Owens, Amanda 14                4) Adams, Kimberly 17             
              1:09.55  2:06.30                                             
  5 SCARSDALE MUNICIPAL  'A'                    2:08.38    2:07.58          8  
     1) Fink, Ericka 15                 2) Shannon, Caroline 16           
     3) Cooke, Alexandra 14             4) Cooke, Farrell 14              
              1:09.52  2:07.58                                             
  6 RYE GOLF CLUB  'A'                          2:08.23    2:07.64          6  
     1) McGowan, Jillian 16             2) Egan, Dana 13                  
     3) O'Neill, Kelly 13               4) Palais, Liz 16                 
              1:11.45  2:07.64                                             
  7 LARCHMONT SHORE CLUB  'A'                   2:07.55    2:07.89          4  
     1) Baker, Megan 16                 2) McNally, Elise 17              
     3) Mannix, Christine 13            4) Mannix, Gina 15                
              1:10.82  2:07.89                                             
  8 LARCHMONT YACHT CLUB  'A'                   2:08.01    2:08.09          2  
     1) Tracy, Maggie 13                2) Scudder, Molly 13              
     3) Johanson, Kelly 13              4) Scudder, Hillary 17            
              1:09.42  2:08.09                                             
 
Event 28  Girls 17 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
 Cassidy Memorial Award
        Meet: # 2:02.45    8/3/2005 Yorktown Swim & Dive Team, Yorktown -      
                         Y Suzuka, D Gallo, C Guyett, M Rodriquez          
    Team                                                 Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 TARRY CREST SWIM & TENNIS  'A'                    2:00.00    2:04.75        
     1) Costa, Christina 16             2) Callahan, Courtney 17          
     3) McGlynn, Colleen 16             4) Callahan, Erin D 14            
     1:05.19  2:04.75                                                      
  2 LAKE ISLE CLUB  'A'                               2:02.00    2:04.94        
     1) Groccia, Adrienne 14            2) Russo, Jeanette 16             
     3) Browne, Rebecca 15              4) Hogan, Michelle 15             
     1:06.89  2:04.94                                                      
  3 KATONAH SWIM TEAM  'A'                            2:01.50    2:06.56        
     1) Baudinet, Anne 14               2) Weston, Caroline 14            
     3) Curro, Emily 15                 4) Weston, Betsy 16               
     1:08.55  2:06.56                                                      
  4 LARCHMONT SHORE CLUB  'A'                         2:03.77    2:07.55        
     1) Baker, Megan 16                 2) McNally, Elise 17              
     3) Mannix, Christine 13            4) Mannix, Gina 15                
     1:10.08  2:07.55                                                      
  5 COVELEIGH CLUB  'A'                               2:04.00    2:07.82        
     1) McGuire, Christine 14           2) Barnwell, Brittany 16          
     3) Owens, Amanda 14                4) Adams, Kimberly 17             
     1:12.22  2:07.82                                                      
  6 LARCHMONT YACHT CLUB  'A'                         2:06.80    2:08.01        
     1) Tracy, Maggie 13                2) Scudder, Molly 13              
     3) Johanson, Kelly 13              4) Scudder, Hillary 17            
     1:09.10  2:08.01                                                      
  7 RYE GOLF CLUB  'A'                                2:01.00    2:08.23        
     1) McGowan, Jillian 16             2) Egan, Dana 13                  
     3) O'Neill, Kelly 13               4) Palais, Liz 16                 
     1:11.27  2:08.23                                                      
  8 SCARSDALE MUNICIPAL  'A'                          2:12.45    2:08.38        
     1) Fink, Ericka 15                 2) Shannon, Caroline 16           
     3) Cooke, Alexandra 14             4) Cooke, Farrell 14              
     1:10.29  2:08.38                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 ORIENTA BEACH CLUB  'A'                           2:06.23    2:09.01        
     1) Patafio, Giovanna 14            2) Pope, Charlotte 16             
     3) Tobin, Casey 14                 4) McGuire, Megan 16              
     1:09.97  2:09.01                                                      
 10 GREENBURGH  'A'                                   2:01.56    2:09.13        
     1) Lederer-Plaskett, Aliza 17      2) Doh, Karen 14                  
     3) Marynowski, Ryan 16             4) Jaile, Samatha 14              
     1:13.85  2:09.13                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 11 WILLOWBROOK SWIM & TENNIS CLUB  'A'               1:58.73    2:09.14        
     1) Blacker, Sara 14                2) Giner, Racquel 14              
     3) Cooper, Sammie 15               4) Brooks, Meghan 14              
 12 NEW YORK ATHLETIC CLUB  'A'                       2:04.00    2:09.43        
     1) Fufidio, Michelle 16            2) Guba, Jackie 14                
     3) Guba, Ali 16                    4) O'Reilly, Claire 15            
     1:13.21  2:09.43                                                      
 13 ANITA LOUISE EHRMAN  'A'                          2:18.00    2:11.45        
     1) Sims, Danielle 13               2) Sims, Micah 15                 
     3) Hasselgren, Kristin 14          4) Fletcher, Diana 16             
     1:11.21  2:11.45                                                      
 14 WESTCHESTER COUNTRY CLUB  'A'                     2:06.39    2:11.88        
     1) Cuddy, Erin 16                  2) Marraccini, Christi 16         
     3) Quaranta, Christina 15          4) Sulliman, Scarlett 12          
     1:11.85  2:11.88                                                      
 15 HASTINGS TOWN POOL  'A'                           2:11.00    2:12.16        
     1) Bassmann, Amanda 17             2) Kadala, Kristyn 14             
     3) Trager, Lena 13                 4) Flood, Katie 14                
     1:11.41  2:12.16                                                      
 16 CHAPPAQUA SWIM & TENNIS ASSOC  'A'                2:09.91    2:17.35        
     1) Duncalf, Katie 12               2) Simon, Molly 16                
     3) Pillsbury, Anne 13              4) Rudel, Susannah 17             
     1:16.43  2:17.35                                                      
 17 POCANTICO HILLS SWIM TEAM  'A'                    2:12.00    2:18.07        
     1) Chan, Regina 14                 2) Rhoden, Ashley 14              
     3) Tracey, Kim 16                  4) Carissimo, Daniella 12         
     1:18.33  2:18.07                                                      
 18 ROCKY LEDGE SWIM ASSOCIATION  'A'                 2:10.00    2:19.34        
     1) Norrgard, Kristen M 15          2) Caparelli, Shawn 13            
     3) Lane, Kristin 12                4) Caparelli, Olivia 13           
     1:15.41  2:19.34                                                      
 19 POUND RIDGE SWIM TEAM  'A'                        2:10.00    2:20.28        
     1) Wasserman, Raquel 10            2) Moreno, Sandra 17              
     3) Willhoft, Emily 16              4) Sgaglio, Briggs 14             
     1:16.43  2:20.28                                                      
 20 AMERICAN YACHT CLUB  'A'                          2:20.00    2:22.44        
     1) Chabot, Addie 11                2) Fulenwider, Melissa F 12       
     3) Fulenwider, Allison F 14        4) DeCaro, Callie 11              
     1:16.95  2:22.44                                                      
 21 BRONXVILLE FIELD CLUB  'A'                        2:13.91    2:27.90        
     1) Pyle, Emma 17                   2) Conlee, Ellie 17               
     3) Amar, Kelly 9                   4) D'Arcy, Maggie 15              
     1:19.42  2:27.90                                                      
 22 WESTWOOD SWIM AND TENNIS ASSOC  'A'               2:12.12    2:28.41        
     1) Abate, Katia 15                 2) Murray, Megan 14               
     3) Soricelli, Juliet 16            4) McAteer, Katie 15              
     1:27.18  2:28.41                                                      
 23 WESTCHESTER HILLS GOLF CLUB  'A'                  2:22.50    2:33.24        
     1) Nisi, Johanna 14                2) Henderson, Carrigan 14         
     3) O'Brien, Bridget 15             4) Keane, Deirdre 14              
     1:22.82  2:33.24                                                      
 -- MAMARONECK SWIM CLUB  'A'                         2:12.50         DQ        
     1) Chiappetta, Emma 17             2) Chiappetta, Nina 14            
     3) Caro, Julia 16                  4)                                
     1:19.15       DQ                                                      
 
Event 29  Boys 17 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
 Geoghegan Trophy
        Meet: # 1:49.04   7/23/2007 Greenburgh, Greenburgh-                    
                         K Chow, M Jacobson, N Graves, G Accarino          
    Team                                        Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Finals
  1 GREENBURGH  'A'                             1:49.90    1:49.04#        18  
     1) Chow, Kyle 17                   2) Jacobson, Matt 17              
     3) Graves, Nathan 15               4) Accarino, Gregory 16           
                58.92  1:49.04                                             
  2 LAKE ISLE CLUB  'A'                         1:52.49    1:50.46         14  
     1) Ellman, Andrew 16               2) Gianino, Alex 14               
     3) Richman, Peter 17               4) Kennon, Aidan 15               
              1:00.07  1:50.46                                             
  3 WESTCHESTER COUNTRY CLUB  'A'               1:51.46    1:50.80         12  
     1) Perley, Teddy 17                2) Perley, Timmy 13               
     3) Marrano, Ryan 17                4) Malfitano, Chris 16            
                59.27  1:50.80                                             
  4 WESTWOOD SWIM AND TENNIS ASSOC  'A'         1:54.36    1:53.01         10  
     1) Bennett, Aaron 14               2) Pope, Ryan 17                  
     3) Martinez, Stephen 17            4) Bennett, Paul 17               
              1:01.41  1:53.01                                             
  5 WILLOWBROOK SWIM & TENNIS CLUB  'A'         1:52.81    1:53.02          8  
     1) Asaga, Kazu 16                  2) Blacker, Jared 17              
     3) Saccurato, Josh 16              4) Asaga, Fumi 15                 
              1:01.25  1:53.02                                             
  6 YORKTOWN SWIM & DIVE TEAM  'A'              1:54.10    1:53.30          6  
     1) Charriez, Greg 15               2) Palumbo, Evan 17               
     3) Charriez, Alec 17               4) Charriez, Nick 15              
              1:01.96  1:53.30                                             
  7 SCARSDALE MUNICIPAL  'A'                    1:58.41    1:59.40          4  
     1) Babbitt, K.C. 15                2) Suen, Geoffrey 17              
     3) Novitch, Adam 16                4) Levy, Josh 16                  
              1:04.06  1:59.40                                             
  8 LARCHMONT SHORE CLUB  'A'                   2:00.11    2:00.56          2  
     1) Stillwagon, Jack 14             2) Feeley, Daniel 17              
     3) Feeley, Ryan 15                 4) Mannix, Richard 11             
              1:05.30  2:00.56                                             
 
Event 29  Boys 17 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
 Geoghegan Trophy
        Meet: # 1:49.04   7/23/2007 Greenburgh, Greenburgh-                    
                         K Chow, M Jacobson, N Graves, G Accarino          
    Team                                                 Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 GREENBURGH  'A'                                   1:45.03    1:49.90        
     1) Chow, Kyle 17                   2) Jacobson, Matt 17              
     3) Graves, Nathan 15               4) Accarino, Gregory 16           
       59.46  1:49.90                                                      
  2 WESTCHESTER COUNTRY CLUB  'A'                     1:52.06    1:51.46        
     1) Perley, Teddy 17                2) Perley, Timmy 13               
     3) Marrano, Ryan 17                4) Malfitano, Chris 16            
       59.89  1:51.46                                                      
  3 LAKE ISLE CLUB  'A'                               1:51.30    1:52.49        
     1) Ellman, Andrew 16               2) Gianino, Alex 14               
     3) Richman, Peter 17               4) Kennon, Aidan 15               
     1:01.45  1:52.49                                                      
  4 WILLOWBROOK SWIM & TENNIS CLUB  'A'               1:48.93    1:52.81        
     1) Asaga, Kazu 16                  2) Blacker, Jared 17              
     3) Saccurato, Josh 16              4) Asaga, Fumi 15                 
     1:01.19  1:52.81                                                      
  5 YORKTOWN SWIM & DIVE TEAM  'A'                    1:53.85    1:54.10        
     1) Charriez, Greg 15               2) Palumbo, Evan 17               
     3) Charriez, Alec 17               4) Charriez, Nick 15              
     1:02.25  1:54.10                                                      
  6 WESTWOOD SWIM AND TENNIS ASSOC  'A'               1:54.35    1:54.36        
     1) Bennett, Aaron 14               2) Pope, Ryan 17                  
     3) Martinez, Stephen 17            4) Bennett, Paul 17               
     1:03.31  1:54.36                                                      
  7 SCARSDALE MUNICIPAL  'A'                          1:59.54    1:58.41        
     1) Babbitt, K.C. 15                2) Suen, Geoffrey 17              
     3) Novitch, Adam 16                4) Levy, Josh 16                  
     1:03.28  1:58.41                                                      
  8 LARCHMONT SHORE CLUB  'A'                         2:00.56    2:00.11        
     1) Stillwagon, Jack 14             2) Feeley, Daniel 17              
     3) Feeley, Ryan 15                 4) Mannix, Richard 11             
     1:04.84  2:00.11                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 ROCKY LEDGE SWIM ASSOCIATION  'A'                 1:54.00    2:01.21        
     1) Rose, Billy 16                  2) Pon, Matthew W 15              
     3) Noach, Kees 15                  4) Santoro, Brian 16              
     1:04.63  2:01.21                                                      
 10 CHAPPAQUA SWIM & TENNIS ASSOC  'A'                1:58.85    2:03.37        
     1) Koster, Henry 14                2) Robins, William 15             
     3) Gupta, Akshay 17                4) Rosenbloom, Zachary 17         
     1:07.76  2:03.37                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 11 RYE GOLF CLUB  'A'                                1:57.00    2:05.29        
     1) Palais, Ben 15                  2) Ferguson, Connor 13            
     3) Avidan, Lucas 13                4) Ferguson, Shane 16             
     1:08.50  2:05.29                                                      
 12 LAKENRIDGE SWIM TEAM  'A'                         2:18.00    2:06.14        
     1) Masseo, Patrick 17              2) Daly, Brendan 17               
     3) Nammacher, Luke 16              4) Harris, Cole 15                
     1:09.23  2:06.14                                                      
 13 ANITA LOUISE EHRMAN  'A'                          2:05.00    2:06.42        
     1) Barker, Kevin 15                2) Barker, T.J. 14                
     3) Mitzian, Nicholas 14            4) Weiner, Adam 17                
     1:08.13  2:06.42                                                      
 14 COVELEIGH CLUB  'A'                               2:06.00    2:09.99        
     1) Dalton, Beau 13                 2) Lyons, Chris 14                
     3) McLaughlin, Dan 12              4) Tanner, Sebastian 14           
     1:09.27  2:09.99                                                      
 15 ORIENTA BEACH CLUB  'A'                           2:27.03    2:10.29        
     1) Magliano, Joe 15                2) Eggers, Brendan 16             
     3) Magliano, Rob 15                4) Jackson, Christopher 15        
     1:10.83  2:10.29                                                      
 16 NEW YORK ATHLETIC CLUB  'A'                       2:04.00    2:11.98        
     1) Whiston, Brian 17               2) Straub, Richard 15             
     3) Pagano, Ed 13                   4) Wright, David 11               
     1:08.60  2:11.98                                                      
 17 LARCHMONT YACHT CLUB  'A'                         1:57.42    2:13.55        
     1) Hughes, Kevin 13                2) May, Connor 13                 
     3) Eid, Alex 13                    4) Bishop, Billy 12               
     1:13.70  2:13.55                                                      
 18 WYKAGYL COUNTRY CLUB  'A'                              NT    2:14.08        
     1) Corwen, Connor 15               2) Smith, Chris 14                
     3) Corwen, Sean 17                 4) Leonard, James 15              
     1:16.46  2:14.08                                                      
 19 BRONXVILLE FIELD CLUB  'A'                        2:02.53    2:22.26        
     1) Flannery, Jim 17                2) Flannery, John 11              
     3) Conaton, Patrick 11             4) Jones, Owen 11                 
     1:14.17  2:22.26                                                      
 20 MT. KISCO MEMORIAL TEAM  'A'                           NT    2:38.94        
     1) Kleinsmith, Charlie 10          2) Cerutti, Chris 12              
     3) Salvatore, Luke 11              4) Kleinsmith, Ian 12             
     1:24.94  2:38.94                                                      
 
Event 30  Girls 13 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
        Meet: # 2:14.28        1991 Jennifer Hutton, Un. Chappaqua             
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sims, Danielle      13 A.L. EHRMAN          2:26.00    2:19.99          9  
       29.22  1:03.92  1:48.35  2:19.99                                    
  2 Browne, Sophie      13 LAKE ISLE            2:18.50    2:22.37          7  
       30.79  1:09.71  1:49.79  2:22.37                                    
  3 Johanson, Kelly     13 LYC                  2:20.75    2:23.98          6  
       31.85  1:09.83  1:53.03  2:23.98                                    
  4 O'Neill, Kelly      13 RYE GOLF             2:26.14    2:27.69          5  
       31.34  1:08.56  1:54.97  2:27.69                                    
  5 Mannix, Christine   13 LARCHMONT SHORE      2:30.84    2:31.41          4  
       31.44  1:11.00  1:56.38  2:31.41                                    
  6 Rota, Alexandra     13 BIRCHWOOD            2:29.50    2:31.48          3  
       32.00  1:12.86  1:56.62  2:31.48                                    
  7 Maruo, Haruka       13 UN                   2:32.06    2:33.06          2  
       32.40  1:15.07  1:59.04  2:33.06                                    
  8 Krikorian, Lena     13 RYE GOLF             2:29.30    2:34.03          1  
       32.12  1:13.53  1:57.66  2:34.03                                    
  9 Trager, Lena        13 HASTINGS             2:28.64    2:34.45        
       30.94  1:11.00  1:55.73  2:34.45                                    
 10 Smith, Mollie       12 ARDSLEY C.C.         2:32.27    2:36.02        
       33.91  1:15.68  2:00.27  2:36.02                                    
 11 Fufidio, Andrea     13 NEW YORK AC          2:36.00    2:37.37        
       31.05  1:13.83  1:59.95  2:37.37                                    
 12 Miller, Nikki       13 GREENBURGH           2:32.10    2:37.72        
       33.21  1:14.87  1:58.22  2:37.72                                    
 13 Latino, Danielle    13 WESTWOOD             2:43.63    2:38.28        
       34.45  1:18.02  2:02.58  2:38.28                                    
 14 Guttridge, Kaitlyn  13 BIRCHWOOD            2:34.00    2:38.49        
       34.61  1:15.86  2:02.63  2:38.49                                    
 15 Toal, Shannon       13 WYKAGYL              2:40.00    2:38.61        
       34.53  1:14.77  2:02.98  2:38.61                                    
 16 Ostertag, Elizabet  13 SCARSDALE TOWN       2:25.81    2:39.14        
       34.78  1:17.35  2:00.44  2:39.14                                    
 17 McElroy, Nora       12 SHENOROCK            2:30.00    2:39.53        
       32.22  1:15.71  2:02.25  2:39.53                                    
 18 Katchis, Ali        13 WINGED FOOT          2:42.02    2:42.67        
       32.45  1:15.04  2:03.87  2:42.67                                    
 19 Kanim, Callie       11 GREENBURGH           2:36.90    2:42.79        
     2:07.54  2:42.79                                                      
 20 Squilante, Lindsey  13 DAVENPORT            2:36.34    2:42.99        
       33.76  1:15.06  2:07.09  2:42.99                                    
 21 Doherty, Julia      12 PELHAM CC            2:40.00    2:46.18        
       36.48  1:17.24  2:12.00  2:46.18                                    
 22 Bailey, Lauren      13 UN                   2:22.05    2:47.45        
       33.98  1:17.23  2:08.14  2:47.45                                    
 23 Pope, Lauren        13 WESTWOOD             2:40.02    2:48.88        
       35.12  1:18.64  2:06.99  2:48.88                                    
 24 Ferrigno, Julia     11 SCARSDALE TOWN       2:54.02    2:54.75        
       35.67  1:27.70  2:15.38  2:54.75                                    
 25 Hartigan, Kaitlin   11 PELHAM CC            2:43.00    2:56.58        
       39.04  1:24.06  2:19.32  2:56.58                                    
 26 Delane, Jordan      13 WCC                  2:55.00    2:59.96        
       39.76  1:27.39  2:15.67  2:59.96                                    
 27 McGee, Shayna       13 UN                   2:48.00    3:00.06        
       38.96  1:23.58  2:18.50  3:00.06                                    
 28 Klein, Eilis        12 GREENBURGH           2:37.00    3:00.60        
       37.31  1:21.44  2:19.22  3:00.60                                    
 29 Pillsbury, Anne     13 CHAPPAQUA            2:45.58    3:03.47        
       37.53  1:27.84  2:22.27  3:03.47                                    
 30 Dell'Orto, Christi  11 SCARSDALE TOWN       2:54.60    3:11.16        
       42.19  1:29.57  2:29.29  3:11.16                                    
 31 Kantor, Tara        12 SCARSDALE TOWN       2:55.00    3:13.42        
       39.15  1:30.18  2:24.97  3:13.42                                    
 32 Randazzo, Alix      13 WYKAGYL              2:55.00    3:14.77        
       39.43  1:30.12  2:30.97  3:14.77                                    
 
Event 31  Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
        Meet: # 31.82        1994 Nancy Schmicker, SSC                         
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Finals
  1 McLaughlin, Genna   10 YORKTOWN               33.89      33.56          9  
  2 Gallagher, Megan    10 ARDSLEY C.C.           34.16      34.17          7  
  3 Najarian, Eleni      9 ARDSLEY SWIM           34.69      35.35          6  
  4 Wicker, Kelly       10 COVELEIGH              36.68      35.70          5  
  5 Delane, Kelly       10 WCC                    35.91      36.18          4  
  6 Catarinacchio, Jes  10 LAKE ISLE              36.80      36.33          3  
  7 Silverman, Erica     9 WILLOWBROOK            36.69      37.20          2  
  8 Fitzsimmons, Mary    9 MT. KISCO MEM          36.53      37.95          1  
 
Event 31  Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
        Meet: # 31.82        1994 Nancy Schmicker, SSC                         
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 McLaughlin, Genna         10 YORKTOWN               34.80      33.89        
  2 Gallagher, Megan          10 ARDSLEY C.C.           35.61      34.16        
  3 Najarian, Eleni            9 ARDSLEY SWIM           36.44      34.69        
  4 Delane, Kelly             10 WCC                    36.19      35.91        
  5 Fitzsimmons, Mary          9 MT. KISCO MEM          36.80      36.53        
  6 Wicker, Kelly             10 COVELEIGH              38.00      36.68        
  7 Silverman, Erica           9 WILLOWBROOK            37.40      36.69        
  8 Catarinacchio, Jessica    10 LAKE ISLE              38.50      36.80        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Thompson, Bebe             9 SCARSDALE GOLF         36.01      37.10        
 10 Hodes, Sarah              10 RYE GOLF               41.60      37.24        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Oceguera, Mariajose       10 UN                     37.73      37.54        
 12 Mazza, Sarah E            10 ROCKY LEDGE            38.53      37.68        
 13 Rota, Amanda              10 BIRCHWOOD              37.00      37.78        
 14 Schlesinger, Sarah         9 GREENBURGH             34.78      37.80        
 15 Garces, Tessa              9 RYE GOLF               37.60      37.86        
 15 Simone, Madeline          10 WYKAGYL                39.00      37.86        
 17 Kuhn, Abby                10 BRIARCLIFF             41.61      38.12        
 18 Betzig, Rosemary          10 OBC                    42.01      38.35        
 19 Wasserman, Raquel         10 POUND RIDGE            38.00      38.41        
 20 Hartigan, Meghan          10 LAKE ISLE              40.40      38.84        
 21 Hunter, Holly             10 RYE GOLF               42.00      38.93        
 22 Elwyn, Kitty               9 WESTWOOD               37.26      39.17        
 23 Behnen, Natalie            9 SCARSDALE TOWN         38.87      39.34        
 23 Johnson, Sydni            10 UN                     40.50      39.34        
 25 Leopizzi, Amanda           9 WESTWOOD               39.06      39.49        
 26 Baudinet, Mary Helen      10 KATONAH                40.74      39.64        
 27 Lee, Jamie J               8 UN                     40.21      39.75        
 28 Egan, Rachel              10 RYE GOLF               40.21      39.76        
 29 Groccia, Jackie           10 LAKE ISLE              38.00      39.82        
 30 Katchis, Nicole            9 WINGED FOOT            39.81      40.10        
 31 O'Sullivan, Raine         10 ARDSLEY SWIM           37.05      40.11        
 32 Sunwoo, Stacey             9 GREENBURGH             41.10      40.12        
 33 Fallon, Lauren            10 LEEWOOD                41.27      40.19        
 34 Ahern, Erin                9 LAKE ISLE              38.53      40.22        
 35 McGetrick, Maggie          9 WILLOWBROOK            40.70      40.32        
 36 Sawkins, Cate              7 BIRCHWOOD              38.00      40.56        
 37 Rangel, Vanessa            9 UN                     39.90      40.60        
 38 Rota, Kimberly            10 BIRCHWOOD              38.00      40.78        
 39 Hadley, Emma               9 BIRCHWOOD              37.50      40.79        
 40 Dunbar, Sarah              8 PELHAM CC              45.00      40.82        
 41 DelPriore, Dulcie          9 WYKAGYL                41.00      41.09        
 42 Thompson, Marissa          9 ARDSLEY C.C.           39.50      41.16        
 43 Eid, Natalie               8 LYC                    43.91      41.21        
 44 Butler, Niamh             10 ARDSLEY SWIM           42.90      41.36        
 45 Murphy, Ally               9 COVELEIGH              40.00      41.72        
 46 Fullerton, Haley           9 LARCHMONT SHORE        41.03      41.75        
 47 Sandoval, Lizbeth          9 UN                     41.72      42.18        
 48 McClung, Taylor           10 TARRY CREST            48.81      42.50        
 49 Hackenburg, Shelby        10 LARCHMONT SHORE        41.77      42.73        
 50 Kozma, Fanni               9 GREENBURGH             44.25      43.10        
 51 McClung, Demi              8 TARRY CREST            50.03      43.21        
 52 Vasilakis, Amanda          9 LARCHMONT SHORE        44.46      43.43        
 53 Bleasdale, Ramona         10 KATONAH                43.00      43.56        
 54 Ulrich, Taylor             9 NEW YORK AC            48.00      43.70        
 55 Cannon, Courtlyn           9 MAMARONECK             54.68      44.03        
 56 Cervone, Catie             9 SCARSDALE TOWN         44.23      44.06        
 57 Cotter, Katie              9 LARCHMONT SHORE        46.16      44.33        
 58 Klingler, Casey           10 LYC                    45.25      44.41        
 59 Hofer, Danielle           10 NEW YORK AC            47.00      44.57        
 60 O'Sullivan, Emily          9 MAMARONECK             43.50      45.28        
 61 Hofer, Rachel             10 NEW YORK AC            46.00      45.82        
 62 Allen, Lydia              10 BRONXVILLE             53.12      46.01        
 63 Weiner, Margaux            8 CHAPPAQUA              50.81      46.32        
 64 Fitzpatrick, Claire        9 OBC                    46.92      46.39        
 65 D'Arcy, Tess              10 OBC                    47.72      46.44        
 66 Kelly, Joy                10 ARDSLEY SWIM           42.90      46.63        
 67 Weiner, Isabella           9 CHAPPAQUA              44.38      46.64        
 68 Rice, Jessica             10 DAVENPORT              40.01      46.87        
 69 Sulliman, Vivian          10 WCC                    48.97      47.09        
 70 Hanlon, Kelly              8 OBC                    46.55      47.47        
 71 Amar, Kelly                9 BRONXVILLE             48.90      47.88        
 72 Drew, Sami                 8 PELHAM CC              51.50      48.50        
 73 Andreana, Lindsey          9 DAVENPORT              48.09      48.65        
 74 Morrow, Kayla             10 DAVENPORT              50.62      48.71        
 75 Noach, Rachel              9 ROCKY LEDGE            47.22      48.77        
 76 Hans, Briget               9 LYC                    51.41      49.12        
 77 Kleinschmidt, Alexandria  10 YORKTOWN               41.79      49.23        
 78 Kuschman, Kaila            9 DAVENPORT              50.87      49.91        
 79 Gallagher, Kelly          10 KATONAH                43.00      50.12        
 80 Pon, Stephanie H           8 ROCKY LEDGE            45.33      50.32        
 81 Drew, Harper              10 PELHAM CC              50.00      50.46        
 82 Marshall, Lindsay          9 WCC                    52.39      50.70        
 83 Jones, Ansley              9 BRONXVILLE           1:00.24      51.16        
 84 Malendowicz, Kasia         8 CHAPPAQUA              48.84      51.42        
 84 McManus, Samantha         10 CHAPPAQUA              56.06      51.42        
 86 McDermott, Maggie         10 WCC                    50.59      51.69        
 87 Hein, Lauren               9 AMERICAN YACHT       1:00.00      51.86        
 88 Gibbons, Caitlin          10 WESTWOOD               42.92      52.74        
 89 Webers, Caitlin            9 LYC                    49.85      53.28        
 90 Gagion, Anna              10 WESTWOOD               41.89      53.39        
 91 Quigley, Dryden            8 BRONXVILLE             58.40      53.54        
 92 Eiden, Elizabeth           9 ROCKY LEDGE            49.87      53.72        
 93 Byrnes, Molly              9 WYKAGYL                50.00      57.45        
 94 O'Sullivan, Lilly          7 MAMARONECK             52.75    1:03.23        
 
Event 32  Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
        Meet: # 31.54        1988 Marc Lener, Un. Mt. Kisco                    
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Finals
  1 Buttigieg, Tim      10 SIWANOY                34.80      33.57          9  
  2 Popp, Ryan          10 RYE GOLF               34.21      33.76          7  
  3 Egan, Liam           9 OBC                    34.96      34.20          6  
  4 Aventuro, Chris     10 OBC                    34.66      34.68          5  
  5 DiGiacomo, Daniel   10 WILLOWBROOK            36.08      36.42          4  
  6 Bidwell, Ian         9 NEW YORK AC            37.03      36.69          3  
  7 Purvis, Robert      10 WILLOWBROOK            37.72      37.63          2  
  8 McFarland, Charlie  10 PELHAM CC              37.17      38.91          1  
 
Event 32  Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
        Meet: # 31.54        1988 Marc Lener, Un. Mt. Kisco                    
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Popp, Ryan                10 RYE GOLF               35.40      34.21        
  2 Aventuro, Chris           10 OBC                    36.98      34.66        
  3 Buttigieg, Tim            10 SIWANOY                39.00      34.80        
  4 Egan, Liam                 9 OBC                    35.00      34.96        
  5 DiGiacomo, Daniel         10 WILLOWBROOK            35.46      36.08        
  6 Bidwell, Ian               9 NEW YORK AC            33.00      37.03        
  7 McFarland, Charlie        10 PELHAM CC              39.99      37.17        
  8 Purvis, Robert            10 WILLOWBROOK            37.87      37.72        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Zabelaj, Bujar            10 UN                     39.86      37.86        
 10 Scher, Austin             10 POUND RIDGE            40.95      38.04        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Cicchiello, Ryan           9 RYE GOLF               37.30      38.25        
 12 McLaughlin, Mark           8 YORKTOWN               40.02      38.63        
 13 Jaile, Francisco          10 GREENBURGH             37.00      38.67        
 14 Patrouch, Oliver          10 GREENBURGH             40.67      38.78        
 15 Leblanc, Ryan             10 OBC                    41.61      38.99        
 16 DeVerna, Kyle              9 PELHAM CC              42.75      39.15        
 17 LaForta, Spencer           8 COVELEIGH              41.00      39.20        
 18 Smith, Kyle                9 GREENBURGH             40.25      39.21        
 19 Merone, Kyle              10 LAKE ISLE              38.00      39.79        
 20 D'Amore, Edward           10 YORKTOWN               40.01      40.07        
 21 Callahan, Mark            10 TARRY CREST            38.08      40.22        
 22 Fontaine, Calder          10 CHAPPAQUA              42.97      40.36        
 23 Speres, Aristides          8 MAMARONECK             40.12      40.48        
 24 Quine, Adam                9 CHAPPAQUA              43.47      40.64        
 25 Kleinsmith, Charlie       10 MT. KISCO MEM          40.13      40.67        
 26 Simone, James Spencer      8 WYKAGYL                43.00      40.84        
 27 Hennessy, Charlie         10 LARCHMONT SHORE        41.87      42.23        
 28 Barleycorn, Kemi           9 UN                     38.67      42.47        
 29 Tracy, Jack               10 LYC                    46.82      42.80        
 30 Kanim, Jared               8 GREENBURGH             40.16      43.05        
 31 Krikorian, George         10 RYE GOLF               44.20      43.41        
 32 Harris, Oliver            10 CHAPPAQUA              48.84      43.45        
 33 Babakian, Mark             9 RYE GOLF               44.90      43.55        
 34 Rodriguez, Gus             8 AMERICAN YACHT         50.00      43.68        
 35 Collins, Jack              9 UN                     44.00      44.19        
 36 Weston, Scott              8 KATONAH                42.50      44.33        
 37 Schoenherr, Jake          10 DAVENPORT              51.63      44.44        
 38 Whyte, Robert             10 MANURSING              39.29      44.54        
 39 Eid, Christian             8 LYC                    45.63      44.85        
 40 Novitch, Graham            8 SCARSDALE TOWN         41.23      44.90        
 41 Natsch, Michael           10 SIWANOY                50.00      45.36        
 42 Starapoli, Jake            9 TARRY CREST            50.30      45.48        
 43 Macaluso, James           10 HASTINGS               45.35      45.64        
 44 Nicholas, James           10 WCC                    49.45      45.67        
 45 Beusse, David             10 TARRY CREST            40.00      45.82        
 46 Feinberg, Sam             10 BRONXVILLE             55.22      46.34        
 47 Dervin, Sean              10 WESTCH. HILLS          48.70      46.39        
 48 Burns, Austin             10 WCC                    47.72      46.41        
 48 Gutierrez, Richard         9 SCARSDALE TOWN         38.62      46.41        
 50 Kelly, Patrick            10 KATONAH                42.00      46.50        
 51 Preston, Shayne           10 CHAPPAQUA              47.22      46.63        
 52 Gagion, Michael            8 WESTWOOD               40.55      47.52        
 53 Estrella, Gregory         10 LAKE ISLE              41.00      47.67        
 54 Steins, Harrison          10 SHENOROCK              46.62      48.08        
 55 Babyak, Andrew             7 BRONXVILLE             52.50      48.35        
 56 Dell'Orto, Andrew          8 SCARSDALE TOWN         40.46      48.58        
 57 McMillan, James            9 LYC                    46.02      48.74        
 58 Cornman, Parker            9 NEW YORK AC            58.00      48.79        
 59 Murray, Patrick           10 OBC                    55.36      49.75        
 60 Flannery, Aidan            7 BRONXVILLE             58.70      51.02        
 61 Sculti, CJ                 9 WCC                    48.37      51.33        
 62 Lichtenhauer, John        10 WCC                    57.27      51.76        
 63 Oberlander, William       10 SHENOROCK              50.03      51.83        
 64 Becerra, Kyle              9 ROCKY LEDGE            48.78      52.61        
 65 Cornman, Miles             9 NEW YORK AC            55.00      52.88        
 66 Schlegel, Nicholas        10 LYC                    50.32      53.30        
 67 Staffin, Tyler            10 LAKE ISLE              45.00      53.39        
 68 Weir, Timothy              9 LAKE ISLE            1:01.00      53.67        
 69 Russell, John              9 WESTWOOD               39.66      54.03        
 70 VanTongeren, Owen          9 ROCKY LEDGE            46.09      54.52        
 71 McCormack, Michael         9 ROCKY LEDGE            44.63      54.53        
 72 Rogan, Liam               10 AMERICAN YACHT         56.00      55.91        
 73 Kleinschmidt Jr., Edward   7 YORKTOWN               42.23    1:01.25        
 74 Nadler, Stephen            8 WESTWOOD               39.27    1:02.06        
 -- Abate, A.J.                7 WESTWOOD               40.41         DQ        
 -- Warner, Robert            10 DAVENPORT              50.63         DQ        
 
Event 33  Girls 12 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
        Meet: # 31.87        1991 Melissa Lavery, SSC                          
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Finals
  1 Fulenwider, Meliss  12 AMERICAN YACHT         34.11      33.36          9  
  2 DeVerna, Tara       11 PELHAM CC              34.76      34.63          7  
  3 Clark, Sam P        11 UN                     34.80      34.69          6  
  4 Smith, Mollie       12 ARDSLEY C.C.           35.31      35.90          5  
  5 Suzuka, Sheiri      12 YORKTOWN               37.06      36.87          4  
  6 McElroy, Nora       12 SHENOROCK              37.32      37.42          3  
  7 Hyland, Christine   12 UN                     37.74      37.68          2  
  8 Russo, Eva          11 LAKE ISLE              36.74      37.91          1  
 
Event 33  Girls 12 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
        Meet: # 31.87        1991 Melissa Lavery, SSC                          
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Fulenwider, Melissa F     12 AMERICAN YACHT         35.00      34.11        
  2 DeVerna, Tara             11 PELHAM CC              35.90      34.76        
  3 Clark, Sam P              11 UN                     36.62      34.80        
  4 Smith, Mollie             12 ARDSLEY C.C.           34.50      35.31        
  5 Russo, Eva                11 LAKE ISLE              36.50      36.74        
  6 Suzuka, Sheiri            12 YORKTOWN               37.00      37.06        
  7 McElroy, Nora             12 SHENOROCK              37.64      37.32        
  8 Hyland, Christine         12 UN                     39.00      37.74        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Gardner, Kaitlyn          10 ARDSLEY C.C.           40.00      37.90        
 10 Weinreb, Halley           12 SCARSDALE GOLF         36.01      38.29        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Jen, Sarah                11 BIRCHWOOD              40.50      38.46        
 12 Wallace, Oona             12 NEW YORK AC            38.00      38.60        
 13 Ferrigno, Julia           11 SCARSDALE TOWN         30.35      38.70        
 14 Hartigan, Colleen         12 LAKE ISLE              37.40      38.73        
 15 Sawkins, Emma             11 BIRCHWOOD              38.00      38.75        
 16 Abrams, Kimmie            11 RYE GOLF               39.80      38.81        
 17 Takei, Chiharu            11 RYE GOLF               37.30      39.12        
 18 Sulliman, Scarlett        12 WCC                    41.50      39.14        
 19 Doherty, Bridget          12 WILLOWBROOK            38.81      39.37        
 20 Carissimo, Daniella       12 POCANTICO              41.73      39.51        
 21 Escobedo, Emily           11 DAVENPORT              39.56      39.64        
 22 Suen, Katherine           12 SCARSDALE TOWN         38.75      39.78        
 23 Rice, Melissa             12 MANURSING              40.81      39.86        
 23 Tanner, Natalie           12 COVELEIGH              40.00      39.86        
 25 McDermott, Meagan         12 SCARSDALE TOWN         39.60      39.99        
 26 Tompkins, Catherine       12 RYE GOLF               38.10      40.11        
 27 McGetrick, Mary Kate      12 WILLOWBROOK            38.62      40.21        
 28 Duncalf, Katie            12 CHAPPAQUA              38.66      40.25        
 29 Doherty, Kaitlin          11 WESTCH. HILLS          37.60      40.34        
 30 Kanim, Callie             11 GREENBURGH             36.07      40.49        
 31 Becerra, Lauren           12 ROCKY LEDGE            42.55      40.51        
 32 Schauer, Liz              12 NEW YORK AC            43.00      40.62        
 33 Shipman, Isabel           11 COVELEIGH              40.00      40.89        
 34 Sepe, Lindsey             12 DAVENPORT              40.43      41.14        
 35 Vogel, Nia                11 UN                     41.13      41.23        
 36 Chan, Rachel              12 POCANTICO              40.44      41.30        
 37 Kennon, Nora              12 LAKE ISLE              39.00      41.49        
 38 Lane, Kristin             12 ROCKY LEDGE            41.90      41.53        
 39 Kelly, Mary Rose          11 MT. PLEASANT           37.19      41.55        
 40 McVicker, Faith           12 LYC                    42.38      41.68        
 41 Ebratt, Nicole            12 UN                     41.59      41.75        
 42 Susz, Gabriella           11 SCARSDALE GOLF         39.01      41.89        
 43 Schattschneider, Sarah    11 WILLOWBROOK            43.93      42.07        
 44 Smith, Cailey             11 GREENBURGH             41.37      42.13        
 45 Chrystal, Morgan          11 LAKE ISLE              39.00      42.28        
 46 Nixon, Charlotte          11 APAWAMIS               44.20      42.38        
 47 Baker, Lauren             12 LARCHMONT SHORE        43.00      42.56        
 47 Davey, Heather            12 RYE GOLF               41.20      42.56        
 49 Pagnani, Kiernan          11 WCC                    45.00      42.58        
 50 Quispe, Veralucia         11 UN                     43.20      42.67        
 51 Bradnock, Taylor          11 UN                     42.57      42.95        
 52 Carlisle, Catherine       11 MANURSING              42.76      42.96        
 53 Liebowitz, Katie          12 KATONAH                42.50      43.03        
 54 Brosnan, Lindsey          11 CHAPPAQUA              44.51      43.07        
 55 Coza, Andrea              11 POCANTICO              44.02      43.13        
 56 Freeman, Keira            11 LARCHMONT SHORE        43.04      43.20        
 57 Olinger, Olivia           12 CHAPPAQUA              44.01      43.33        
 58 Kilduff, Delia            12 ARDSLEY SWIM           44.90      43.42        
 59 Nisi, Katharina           11 WESTCH. HILLS          45.90      43.58        
 60 Olsewski, Ali             12 ARDSLEY SWIM           47.50      43.76        
 61 Joyce, Hope               12 LYC                    41.13      43.77        
 62 Cornman, Lauren           11 NEW YORK AC            53.00      44.00        
 63 Falcone, Stephanie        11 LEEWOOD                44.83      44.02        
 64 Johanson, Bridget         11 LYC                    43.74      44.09        
 65 Zaccardi, Katie           11 LEEWOOD                46.17      44.25        
 66 Reilly, Bridget           11 LEEWOOD                43.66      44.29        
 67 Puleo, Danielle           12 MAMARONECK             43.50      44.32        
 68 Decrem, Nicole            11 ARDSLEY SWIM           45.70      44.58        
 69 Pizzarello, Lisa          12 ROCKY LEDGE            47.64      44.76        
 70 McClave, Margo            11 UN                     43.10      44.83        
 71 Schwartz, Carly           11 POUND RIDGE            43.00      44.84        
 72 DeCaro, Callie            11 AMERICAN YACHT         46.00      44.95        
 73 Fenn, Kerry               12 UN                     41.00      45.00        
 74 Ding, Stephanie           11 A.L. EHRMAN            53.22      45.11        
 75 Ames, Sarah               12 A.L. EHRMAN            51.60      45.15        
 76 Abate, Marie              12 WESTWOOD               38.98      45.24        
 77 Schlegel, Lucy            11 LYC                    44.58      45.34        
 78 Lewis, LaShaun            11 UN                     42.90      45.46        
 79 Cioppa, Nicole            11 WESTWOOD               39.99      46.15        
 80 Patapis, Melanie          12 GREENBURGH             42.00      46.27        
 81 D'Alessandro, Andie       12 HASTINGS               44.36      46.93        
 82 Clapp, Evie               12 SHENOROCK              56.17      47.38        
 83 Brooks, Kayla             11 WILLOWBROOK            48.05      47.64        
 84 Lang, Catherine           11 DAVENPORT              51.62      47.67        
 85 Whiston, Kate             11 NEW YORK AC            49.00      47.87        
 86 Rogan, Katie              12 AMERICAN YACHT         50.00      47.88        
 87 Mauch, Kelly              11 WYKAGYL                45.00      48.15        
 88 Fitzpatrick, Emily        11 OBC                    53.78      48.18        
 89 DelPriore, Bridget        11 WYKAGYL                51.00      48.41        
 90 Harrington, Jacka         11 WCC                    50.17      48.55        
 91 Hickey, Maddie            11 SIWANOY                49.00      48.67        
 92 Schoenherr, Jena          11 DAVENPORT              48.08      48.73        
 93 McGuire, Brinn            12 OBC                    57.96      48.94        
 94 Azerad, Jessica           12 UN                     47.97      49.16        
 95 Bluvol, Alex              11 COVELEIGH              45.00      49.47        
 96 O'Brien, Miranda          12 POCANTICO              43.51      49.74        
 97 Alimonti, Simone          11 A.L. EHRMAN            54.74      50.10        
 98 Palmer, Carlee            11 LARCHMONT SHORE        58.58      50.39        
 99 Rodriguez, Haley          11 AMERICAN YACHT         55.00      51.80        
100 Bogan, Gretchen           11 HASTINGS               43.68      51.90        
101 McNally, Maggie           11 LARCHMONT SHORE        52.21      53.80        
 -- Kerrich, Zoe              11 CHAPPAQUA              42.37         DQ        
 -- Straub, Kelsey            12 WESTWOOD               38.08         DQ        
 -- Kantor, Tara              12 SCARSDALE TOWN         42.24         DQ        
 
Event 34  Boys 12 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
        Meet: # 31.21        2000 Bradley Mitchell, A.L. Ehrman-               
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Finals
  1 Fierro-Joyce, Bill  12 POUND RIDGE            34.29      34.13          9  
  2 Bogan, Sam          12 HASTINGS               34.22      34.21          7  
  3 Tremain, Max        12 UN                     33.74      34.24          6  
  4 Shiraishi, Sora     12 LAKE ISLE              34.35      34.67          5  
  5 Schoenherr, Mark    12 DAVENPORT              36.20      35.07          4  
  6 Johnson, Sam        12 LEWISBORO              36.35      35.21          3  
  7 Palumbo, Taylor     12 YORKTOWN               36.58      36.85          2  
  8 Cho, Justin         11 BRIARCLIFF             36.52      37.12          1  
 
Event 34  Boys 12 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
        Meet: # 31.21        2000 Bradley Mitchell, A.L. Ehrman-               
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Tremain, Max              12 UN                     35.00      33.74        
  2 Bogan, Sam                12 HASTINGS               36.74      34.22        
  3 Fierro-Joyce, Billy       12 POUND RIDGE            33.20      34.29        
  4 Shiraishi, Sora           12 LAKE ISLE              36.00      34.35        
  5 Schoenherr, Mark          12 DAVENPORT              43.42      36.20        
  6 Johnson, Sam              12 LEWISBORO              36.70      36.35        
  7 Cho, Justin               11 BRIARCLIFF             37.78      36.52        
  8 Palumbo, Taylor           12 YORKTOWN               37.20      36.58        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Hackett, Liam             11 KATONAH                41.80      37.53        
 10 Repetti, Lukas            11 LAKENRIDGE             36.00      37.72        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Elwyn, Chandler           11 WESTWOOD               38.08      37.76        
 12 Blacker, Aaron            12 WILLOWBROOK            36.57      38.41        
 13 Lantin, Matthew           11 COVELEIGH              38.00      39.15        
 14 Pon, Bryan E              12 ROCKY LEDGE            41.63      39.24        
 14 Klein, Simon              12 HASTINGS               38.75      39.24        
 16 Conaton, Patrick          11 BRONXVILLE             41.60      39.26        
 17 Saccurato, Aaron          11 WILLOWBROOK            44.17      39.90        
 18 McLaughlin, James         12 YORKTOWN               37.79      40.03        
 19 Cerutti, Chris            12 MT. KISCO MEM          40.00      40.16        
 20 Pon, Greg                 12 RYE GOLF               34.20      40.26        
 21 Behnen, Louis             11 SCARSDALE TOWN         39.80      40.36        
 22 Johnson, Brinsley         12 UN                     41.78      40.67        
 23 Cooper, Ian               11 WILLOWBROOK            38.24      40.72        
 24 Pizzolla, Robert          12 WESTWOOD               38.09      40.74        
 25 Crowley, Zach             12 DAVENPORT              47.19      41.01        
 26 Kennon, Declan            11 LAKE ISLE              38.00      41.16        
 27 Kennon, Rory              12 LAKE ISLE              39.00      41.20        
 28 Baudinet, Michael         11 KATONAH                44.31      41.56        
 29 Brynin, Zeke              11 MT. PLEASANT           36.12      41.81        
 30 Wright, David             11 NEW YORK AC            40.00      42.09        
 31 Natbony, Samuel           11 SCARSDALE TOWN         41.53      42.17        
 32 Higham, Devon             12 UN                     40.40      42.18        
 33 Patapis, Peter            11 GREENBURGH             41.10      42.25        
 34 Salvatore, Luke           11 MT. KISCO MEM          42.00      42.45        
 35 Lipton, Stormjames        12 GREENBURGH             40.56      42.62        
 36 Malarczyk, Peter          12 GREENBURGH             33.10      42.77        
 37 Spindel, David            12 MAMARONECK             45.78      43.01        
 38 Mannix, Richard           11 LARCHMONT SHORE        41.14      43.28        
 39 Kleinsmith, Ian           12 MT. KISCO MEM          39.07      43.42        
 40 Macaluso, Christian       12 HASTINGS               40.28      43.63        
 41 DeVito, Michael           12 HASTINGS               42.00      43.66        
 42 Quintos, Chris            11 ARDSLEY SWIM           41.10      43.69        
 43 Heubel, Thomas            11 ARDSLEY SWIM           41.50      44.09        
 44 Bishop, Billy             12 LYC                    40.12      44.29        
 45 Eiden, Joseph             11 ROCKY LEDGE            44.33      44.34        
 46 Fay, Conor                11 LYC                    42.16      44.40        
 47 Flannery, John            11 BRONXVILLE             50.60      44.49        
 48 Bonalle, Steven           11 WYKAGYL                45.00      44.51        
 49 Lobien, Brent             12 CHAPPAQUA              42.98      44.53        
 50 Holzberg, Andrew          12 LEEWOOD                44.02      44.70        
 50 Judge, Andrew             11 NEW YORK AC            46.00      44.70        
 52 Jackson, Mark             12 WESTWOOD               40.12      44.91        
 53 VanTongeren, Charlie      11 ROCKY LEDGE            46.78      45.57        
 54 Kireopoulos, Chris        11 LAKE ISLE              43.00      46.23        
 55 Jones, Owen               11 BRONXVILLE             51.00      46.26        
 56 Gallagher, Michael        12 KATONAH                45.50      46.72        
 57 Costa, Ryan               11 RYE GOLF               39.90      46.95        
 58 Rodriguez, Raoul          11 AMERICAN YACHT         47.00      47.29        
 59 Butler, Pierce            11 ARDSLEY SWIM           40.00      47.33        
 60 O'Meara, Kieran           11 SHENOROCK              49.58      47.48        
 61 Doerr, Christopher        11 MT. PLEASANT           38.28      48.33        
 62 Kryger, Matthew           12 LARCHMONT SHORE        55.43      49.62        
 63 Thompson, Ryan            11 ARDSLEY C.C.           37.50      49.81        
 64 Nangle, Ryan              11 ROCKY LEDGE            46.88      51.06        
 65 Yergeau, Peter            11 WILLOWBROOK            46.56      51.09        
 66 Wilson, Charles           11 DAVENPORT              53.71      52.33        
 67 Bisconti, Patrick         11 WCC                    54.80      54.10        
 68 Cozzi, Joseph             11 SHENOROCK              51.24      56.66        
 69 Needham, Daniel           11 SCARSDALE TOWN         42.00      58.97        
 70 Deutmeyer, James          11 WCC                    58.07    1:01.65        
 -- McConnell, Max            11 WCC                    49.86         DQ        
 -- Heese, Zach               11 NEW YORK AC            54.00         DQ        
 -- Kantor, Finbar            11 SCARSDALE TOWN         42.00         DQ        
 -- Minton, Alexander         12 POCANTICO              44.10         DQ        
 -- Koster, Christopher       12 CHAPPAQUA              45.97         DQ        
 
Event 35  Girls 17 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet: # 54.36        2000 Paige Harrazin, SIW                          
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Finals
  1 Guba, Ali           16 NEW YORK AC            55.92      55.56          9  
       26.16    55.56                                                      
  2 Palais, Liz         16 RYE GOLF               56.43      56.10          7  
       26.26    56.10                                                      
  3 Tracey, Kim         16 POCANTICO              56.48      56.11          6  
       26.73    56.11                                                      
  4 Costa, Christina    16 TARRY CREST            56.93      56.27          5  
       27.10    56.27                                                      
  5 Mannix, Gina        15 LARCHMONT SHORE        57.02      56.95          4  
       26.82    56.95                                                      
  6 Adams, Kimberly     17 COVELEIGH              56.62      57.17          3  
       26.58    57.17                                                      
  7 D'Arcy, Maggie      15 BRONXVILLE             57.42      57.21          2  
       27.80    57.21                                                      
  8 Rudel, Susannah     17 CHAPPAQUA              57.48      57.71          1  
       27.08    57.71                                                      
 
Event 35  Girls 17 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet: # 54.36        2000 Paige Harrazin, SIW                          
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Guba, Ali                 16 NEW YORK AC            54.00      55.92        
       26.27    55.92                                                      
  2 Palais, Liz               16 RYE GOLF               57.00      56.43        
       26.89    56.43                                                      
  3 Tracey, Kim               16 POCANTICO              56.90      56.48        
       26.87    56.48                                                      
  4 Adams, Kimberly           17 COVELEIGH              57.00      56.62        
       27.19    56.62                                                      
  5 Costa, Christina          16 TARRY CREST            55.00      56.93        
       26.91    56.93                                                      
  6 Mannix, Gina              15 LARCHMONT SHORE        55.43      57.02        
       26.92    57.02                                                      
  7 D'Arcy, Maggie            15 BRONXVILLE           1:03.80      57.42        
       27.84    57.42                                                      
  8 Rudel, Susannah           17 CHAPPAQUA              55.92      57.48        
       27.41    57.48                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Weston, Betsy             16 KATONAH                54.31      57.70        
       27.60    57.70                                                      
 10 Hogan, Michelle           15 LAKE ISLE              56.00      57.87        
       27.44    57.87                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Callahan, Courtney        17 TARRY CREST            55.00      58.04        
       27.53    58.04                                                      
 12 Panzarino, Alexandra M    15 UN                     56.30      58.25        
 13 Donlin, Kelly             16 APAWAMIS               56.70      58.40        
       28.28    58.40                                                      
 14 Baker, Megan              16 LARCHMONT SHORE        56.64      58.92        
       28.27    58.92                                                      
 15 Stridh, Karina L          17 UN                     54.87      58.94        
       26.92    58.94                                                      
 16 Marynowski, Ryan          16 GREENBURGH             56.07      59.08        
       27.82    59.08                                                      
 17 Schaefer, Kathryn         15 LAKE ISLE              57.00      59.16        
       28.44    59.16                                                      
 18 Cooper, Sammie            15 WILLOWBROOK            55.29      59.62        
       27.95    59.62                                                      
 19 Marraccini, Christi       16 WCC                    58.04      59.90        
       27.48    59.90                                                      
 20 Braca, Gianna             15 UN                     56.33    1:00.17        
 21 Suzuka, Yuka              16 YORKTOWN               57.32    1:00.27        
       29.35  1:00.27                                                      
 22 Shannon, Caroline         16 SCARSDALE TOWN       1:00.31    1:01.15        
       29.09  1:01.15                                                      
 23 Fink, Ericka              15 SCARSDALE TOWN         56.82    1:01.38        
       29.20  1:01.38                                                      
 24 Browne, Rebecca           15 LAKE ISLE              58.00    1:01.81        
       29.10  1:01.81                                                      
 25 Pyle, Emma                17 BRONXVILLE           1:00.14    1:01.91        
       28.55  1:01.91                                                      
 26 Fletcher, Diana           16 A.L. EHRMAN          1:04.16    1:01.94        
 27 McGowan, Jillian          16 RYE GOLF               59.09    1:02.46        
       29.27  1:02.46                                                      
 28 Lyons, Caitlin            15 COVELEIGH            1:06.50    1:03.13        
 29 Still, Hailey             17 GREENBURGH           1:00.17    1:03.15        
 30 McGuire, Megan            16 OBC                  1:02.53    1:03.42        
       30.80  1:03.42                                                      
 31 Cuddy, Erin               16 WCC                    59.73    1:03.58        
       29.91  1:03.58                                                      
 32 Cates, JJ                 15 RYE GOLF             1:01.02    1:03.63        
       29.30  1:03.63                                                      
 33 Mann, Jessica             16 MT. KISCO MEM        1:02.17    1:04.47        
       29.89  1:04.47                                                      
 34 Hill, Kelsey              15 BIRCHWOOD            1:04.00    1:04.62        
       30.38  1:04.62                                                      
 35 Norrgard, Kristen M       15 ROCKY LEDGE          1:01.57    1:04.80        
       30.53  1:04.80                                                      
 36 Burke, Stephanie          15 LAKE ISLE            1:00.00    1:05.25        
       29.51  1:05.25                                                      
 37 Ronan, Liz                16 OBC                  1:05.94    1:05.50        
       30.98  1:05.50                                                      
 38 O'Reilly, Claire          15 NEW YORK AC            59.00    1:05.56        
       30.20  1:05.56                                                      
 39 Fufidio, Michelle         16 NEW YORK AC            59.50    1:06.00        
       31.47  1:06.00                                                      
 40 Conlee, Ellie             17 BRONXVILLE           1:10.25    1:06.08        
       30.13  1:06.08                                                      
 41 Pariser, Ariel            17 RYE GOLF             1:04.90    1:06.11        
       30.72  1:06.11                                                      
 42 Lederer-Plaskett, Aliza   17 GREENBURGH           1:01.32    1:06.38        
       30.56  1:06.38                                                      
 43 Finnerty, Kate            16 ARDSLEY SWIM         1:05.90    1:06.74        
       31.01  1:06.74                                                      
 44 Bassmann, Amanda          17 HASTINGS               59.83    1:07.08        
       31.98  1:07.08                                                      
 45 Halperin, Meeka           17 WILLOWBROOK          1:07.25    1:07.20        
       31.66  1:07.20                                                      
 46 Brown, Brittany           17 UN                   1:03.20    1:07.21        
       30.28  1:07.21                                                      
 47 Stillwagon, Katy          15 LARCHMONT SHORE      1:01.63    1:07.52        
 48 Scudder, Hillary          17 LYC                  1:01.04    1:07.58        
       32.75  1:07.58                                                      
 49 McNally, Elise            17 LARCHMONT SHORE      1:03.09    1:07.81        
       32.05  1:07.81                                                      
 50 Tandoi, Dana              17 GREENBURGH           1:05.53    1:08.59        
       31.70  1:08.59                                                      
 51 Mechanic, Alexa           15 UN                   1:06.02    1:09.43        
       31.50  1:09.43                                                      
 52 Ethridge, Sammy           17 CHAPPAQUA            1:08.73    1:09.46        
       32.95  1:09.46                                                      
 53 Parziale, Annie           17 CHAPPAQUA            1:10.73    1:13.39        
       33.65  1:13.39                                                      
 54 Prince, Jenny             17 ARDSLEY SWIM         1:06.50    1:14.62        
       34.06  1:14.62                                                      
 55 Highet, Alexandra         16 ARDSLEY C.C.         1:11.00    1:16.11        
       34.47  1:16.11                                                      
 56 Ragone, Katie             17 OBC                  1:12.41    1:16.36        
       34.60  1:16.36                                                      
 57 Zawiski, Kate             16 ROCKY LEDGE          1:10.24    1:16.49        
       35.31  1:16.49                                                      
 58 Soricelli, Juliet         16 WESTWOOD             1:01.67    1:16.82        
       35.26  1:16.82                                                      
 59 Abate, Katia              15 WESTWOOD             1:01.50    1:16.94        
       35.67  1:16.94                                                      
 60 McAteer, Katie            15 WESTWOOD             1:01.55    1:17.06        
       35.68  1:17.06                                                      
 61 Gamberdella, Kristin      16 ARDSLEY C.C.         1:10.00    1:19.62        
       36.97  1:19.62                                                      
 
Event 36  Boys 17 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet: # 48.81        1982 Doug Boyd 82/Norman Scott 04, LYC            
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Finals
  1 Preston, Blake      17 UN                     51.19      49.09          9  
  2 Feeley, Ryan        15 LARCHMONT SHORE        49.47      49.24          7  
  3 Flannery, Jim       17 BRONXVILLE             52.04      50.37          6  
  4 Perley, Teddy       17 WCC                    51.56      50.86          5  
  5 Rose, Billy         16 ROCKY LEDGE            51.63      51.76          4  
  6 Marrano, Ryan       17 WCC                    51.99      51.82          3  
  7 Feeley, Daniel      17 LARCHMONT SHORE        51.80      52.21          2  
  8 Doherty, Zack Z     16 PELHAM CC              52.34      52.51          1  
 
Event 36  Boys 17 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet: # 48.81        1982 Doug Boyd 82/Norman Scott 04, LYC            
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Feeley, Ryan              15 LARCHMONT SHORE        50.05      49.47        
       23.36    49.47                                                      
  2 Preston, Blake            17 UN                     51.00      51.19        
       24.64    51.19                                                      
  3 Perley, Teddy             17 WCC                    49.21      51.56        
       24.94    51.56                                                      
  4 Rose, Billy               16 ROCKY LEDGE            50.59      51.63        
       24.84    51.63                                                      
  5 Feeley, Daniel            17 LARCHMONT SHORE        52.62      51.80        
       25.14    51.80                                                      
  6 Marrano, Ryan             17 WCC                    49.83      51.99        
       24.58    51.99                                                      
  7 Flannery, Jim             17 BRONXVILLE             50.62      52.04        
  8 Doherty, Zack Z           16 PELHAM CC              50.50      52.34        
       24.45    52.34                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Collins, Wyatt            17 UN                     54.80      53.12        
 10 Gonzalez, Cliff           17 UN                     50.87      53.16        
       25.57    53.16                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Richman, Peter            17 LAKE ISLE              51.50      54.15        
       25.13    54.15                                                      
 12 Charriez, Greg            15 YORKTOWN               53.00      54.31        
       25.36    54.31                                                      
 13 Charriez, Nick            15 YORKTOWN               51.89      54.43        
       26.10    54.43                                                      
 14 Asaga, Kazu               16 WILLOWBROOK            50.31      54.56        
       25.28    54.56                                                      
 15 Saccurato, Josh           16 WILLOWBROOK            56.95      55.05        
       26.43    55.05                                                      
 16 Nammacher, Luke           16 LAKENRIDGE             51.04      55.06        
       25.44    55.06                                                      
 17 Pon, Matthew W            15 ROCKY LEDGE            51.77      55.07        
       26.21    55.07                                                      
 18 Luboja, Chris             17 BRIARCLIFF             51.95      55.14        
       25.65    55.14                                                      
 19 Chow, Kyle                17 GREENBURGH             51.13      55.17        
       26.30    55.17                                                      
 20 Jacobson, Matt            17 GREENBURGH             50.90      55.21        
       25.79    55.21                                                      
 21 Kennon, Aidan             15 LAKE ISLE              52.80      55.34        
       25.74    55.34                                                      
 22 Hadley, Mathew            15 BIRCHWOOD              55.00      55.45        
 23 Babbitt, K.C.             15 SCARSDALE TOWN         55.83      55.48        
       25.42    55.48                                                      
 24 Blacker, Jared            17 WILLOWBROOK            54.25      55.55        
       26.11    55.55                                                      
 25 Levy, Josh                16 SCARSDALE TOWN         55.64      55.95        
       26.47    55.95                                                      
 25 Accarino, Gregory         16 GREENBURGH             51.36      55.95        
       26.07    55.95                                                      
 27 Charriez, Alec            17 YORKTOWN               54.63      56.06        
       26.86    56.06                                                      
 28 Palumbo, Evan             17 YORKTOWN               51.27      56.20        
       26.39    56.20                                                      
 29 Love, Mike                17 LAKE ISLE              53.10      56.27        
       26.83    56.27                                                      
 30 Graves, Nathan            15 GREENBURGH             53.87      56.38        
       26.97    56.38                                                      
 31 Weiner, Adam              17 A.L. EHRMAN          1:02.49      56.48        
       26.60    56.48                                                      
 32 Eller, Zachary            15 UN                     53.37      56.63        
       26.87    56.63                                                      
 33 Eggers, Brendan           16 OBC                    55.21      56.73        
       27.00    56.73                                                      
 34 Eller, Joshua             17 UN                     52.72      56.76        
       26.54    56.76                                                      
 35 Holek, Thomas             16 LAKE ISLE              52.50      57.18        
       26.99    57.18                                                      
 36 Smith, Tavy               15 ARDSLEY C.C.           54.00      57.28        
       27.95    57.28                                                      
 37 Asaga, Fumi               15 WILLOWBROOK            56.27      57.39        
       27.12    57.39                                                      
 38 Palais, Ben               15 RYE GOLF               58.00      57.51        
       26.93    57.51                                                      
 39 Rosenbloom, Zachary       17 CHAPPAQUA              55.94      57.57        
       27.14    57.57                                                      
 39 Roberts, Graham           15 CHAPPAQUA              56.39      57.57        
       27.57    57.57                                                      
 41 Robins, William           15 CHAPPAQUA              57.12      58.15        
       26.61    58.15                                                      
 42 Gupta, Akshay             17 CHAPPAQUA              54.44      58.17        
       26.93    58.17                                                      
 43 Barker, Kevin             15 A.L. EHRMAN          1:05.04      58.18        
       27.21    58.18                                                      
 44 Pope, Ryan                17 WESTWOOD               53.63      58.35        
       27.61    58.35                                                      
 45 Sorensen, David           16 BIRCHWOOD              58.00      58.82        
       27.75    58.82                                                      
 46 Martinez, Stephen         17 WESTWOOD               52.86      59.05        
       27.09    59.05                                                      
 46 Novitch, Adam             16 SCARSDALE TOWN         57.33      59.05        
       27.61    59.05                                                      
 48 Noach, Kees               15 ROCKY LEDGE            55.65      59.25        
       28.44    59.25                                                      
 49 Leonard, James            15 WYKAGYL              1:00.00      59.63        
 50 Abish, Jason              16 LEWISBORO              59.80      59.64        
 51 Suen, Geoffrey            17 SCARSDALE TOWN         58.15      59.94        
       27.58    59.94                                                      
 52 Straub, Richard           15 NEW YORK AC          1:05.00    1:00.70        
       27.87  1:00.70                                                      
 53 Bennett, Paul             17 WESTWOOD               53.35    1:02.43        
       28.87  1:02.43                                                      
 54 Oppenheimer, Harry        15 PELHAM CC              58.75    1:03.06        
       29.32  1:03.06                                                      
 55 Seibecker, Brendan        15 SHENOROCK            1:02.00    1:08.61        
       30.88  1:08.61                                                      
 
Event 37  Girls 14 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        Meet: # 58.90        2000 Bridget O'Connor, Un. Scarsdale              
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Finals
  1 Sims, Danielle      13 A.L. EHRMAN          1:03.37    1:02.17          9  
  2 Flower, Lauren      14 AMACKASSIN           1:03.11    1:03.15          7  
  3 Owens, Amanda       14 COVELEIGH            1:04.28    1:03.39          6  
  4 Groccia, Adrienne   14 LAKE ISLE            1:06.46    1:04.90          5  
  5 Sepe, Lauren        14 DAVENPORT            1:04.72    1:05.27          4  
  6 Fulenwider, Alliso  14 AMERICAN YACHT       1:05.27    1:05.32          3  
  7 Patafio, Giovanna   14 OBC                  1:06.58    1:05.79          2  
  8 Johanson, Kelly     13 LYC                  1:06.81    1:06.32          1  
 
Event 37  Girls 14 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        Meet: # 58.90        2000 Bridget O'Connor, Un. Scarsdale              
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Flower, Lauren            14 AMACKASSIN           1:01.49    1:03.11        
       28.71  1:03.11                                                      
  2 Sims, Danielle            13 A.L. EHRMAN          1:04.00    1:03.37        
       28.56  1:03.37                                                      
  3 Owens, Amanda             14 COVELEIGH            1:02.00    1:04.28        
       28.80  1:04.28                                                      
  4 Sepe, Lauren              14 DAVENPORT            1:02.86    1:04.72        
       29.13  1:04.72                                                      
  5 Fulenwider, Allison F     14 AMERICAN YACHT       1:05.50    1:05.27        
       30.55  1:05.27                                                      
  6 Groccia, Adrienne         14 LAKE ISLE            1:05.00    1:06.46        
       31.84  1:06.46                                                      
  7 Patafio, Giovanna         14 OBC                  1:06.05    1:06.58        
       30.73  1:06.58                                                      
  8 Johanson, Kelly           13 LYC                  1:06.85    1:06.81        
       30.59  1:06.81                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Tobin, Casey              14 OBC                  1:07.85    1:06.87        
       30.88  1:06.87                                                      
 10 Tremain, Kate             14 UN                   1:10.00    1:07.51        
       31.30  1:07.51                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Browne, Sophie            13 LAKE ISLE            1:04.88    1:07.70        
       31.24  1:07.70                                                      
 12 Tracy, Maggie             13 LYC                  1:08.43    1:08.08        
       31.42  1:08.08                                                      
 13 McGowan, Bridget          14 RYE GOLF             1:12.70    1:08.64        
       31.25  1:08.64                                                      
 14 Brooks, Meghan            14 WILLOWBROOK          1:08.35    1:09.48        
       30.95  1:09.48                                                      
 15 Scudder, Molly            13 LYC                  1:10.55    1:09.65        
       31.52  1:09.65                                                      
 15 Kadala, Kristyn           14 HASTINGS             1:06.69    1:09.65        
       31.19  1:09.65                                                      
 17 Mannix, Christine         13 LARCHMONT SHORE      1:09.00    1:10.30        
       31.03  1:10.30                                                      
 18 Malarczyk, Monica         13 GREENBURGH           1:10.12    1:11.07        
       31.96  1:11.07                                                      
 19 Trager, Lena              13 HASTINGS             1:07.66    1:11.45        
       31.51  1:11.45                                                      
 20 Weston, Caroline          14 KATONAH              1:09.01    1:11.85        
       32.88  1:11.85                                                      
 21 Katchis, Ali              13 WINGED FOOT          1:09.40    1:11.87        
       32.99  1:11.87                                                      
 22 Krikorian, Lena           13 RYE GOLF             1:14.20    1:11.91        
       33.10  1:11.91                                                      
 23 Callahan, Erin D          14 TARRY CREST          1:09.01    1:12.48        
       33.29  1:12.48                                                      
 24 Cooke, Alexandra          14 SCARSDALE TOWN       1:12.05    1:13.66        
       33.46  1:13.66                                                      
 25 Jaile, Samatha            14 GREENBURGH           1:09.62    1:14.50        
       33.92  1:14.50                                                      
 26 Pile, Emma                14 CHAPPAQUA            1:12.51    1:14.64        
       35.28  1:14.64                                                      
 27 Miller, Nikki             13 GREENBURGH           1:08.82    1:14.85        
       32.69  1:14.85                                                      
 28 Baudinet, Anne            14 KATONAH              1:16.73    1:15.26        
       34.84  1:15.26                                                      
 29 Maruo, Haruka             13 UN                   1:08.45    1:15.52        
       31.98  1:15.52                                                      
 30 Slater, Kailey            14 LEWISBORO            1:13.78    1:17.28        
       32.89  1:17.28                                                      
 31 Graves, Meg               14 GREENBURGH           1:16.82    1:17.98        
       34.63  1:17.98                                                      
 32 Guba, Jackie              14 NEW YORK AC          1:14.00    1:18.27        
       35.92  1:18.27                                                      
 33 Judge, Morgan             13 NEW YORK AC          1:18.00    1:18.40        
       35.63  1:18.40                                                      
 34 Squilante, Lindsey        13 DAVENPORT            1:13.37    1:18.55        
       32.93  1:18.55                                                      
 35 Randazzo, Kristiana       14 WYKAGYL              1:07.00    1:19.67        
       33.70  1:19.67                                                      
 36 Rodriguez, Fatima         14 UN                   1:12.00    1:20.58        
       34.83  1:20.58                                                      
 37 Wallace, Nora             14 NEW YORK AC          1:16.00    1:20.96        
       35.37  1:20.96                                                      
 38 Nisi, Johanna             14 WESTCH. HILLS        1:13.70    1:22.22        
       33.69  1:22.22                                                      
 39 Leslie, Kayla             13 LARCHMONT SHORE      1:24.97    1:22.66        
       35.71  1:22.66                                                      
 40 Pillsbury, Anne           13 CHAPPAQUA            1:12.21    1:23.26        
       36.65  1:23.26                                                      
 41 Landin, Madeline          13 LAKE ISLE            1:15.00    1:26.38        
       37.90  1:26.38                                                      
 42 Brady, Jillian            14 WESTWOOD             1:11.68    1:29.58        
 43 Decrem, Danielle          13 ARDSLEY SWIM         1:21.50    1:29.60        
       38.80  1:29.60                                                      
 44 Randazzo, Alix            13 WYKAGYL              1:15.00    1:29.89        
       39.73  1:29.89                                                      
 45 Ostertag, Elizabeth       13 SCARSDALE TOWN       1:16.52    1:30.76        
       38.10  1:30.76                                                      
 46 Murray, Megan             14 WESTWOOD             1:24.34    1:41.58        
       41.13  1:41.58                                                      
 
Event 38  Boys 14 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        Meet: # 56.16        1991 Scott Grayson, BMC                           
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Finals
  1 Gianino, Alex       14 LAKE ISLE              58.82      57.91          9  
  2 Bennett, Aaron      14 WESTWOOD             1:01.50      59.50          7  
  3 Accarino, John      14 GREENBURGH           1:02.18    1:00.39          6  
  4 Catarinacchio, Vin  14 LAKE ISLE            1:00.81    1:00.79          5  
  5 Carducci, Matthew   13 UN                   1:03.39    1:02.59          4  
  6 Lyons, Chris        14 COVELEIGH            1:04.26    1:02.69          3  
  7 Pagano, Ed          13 NEW YORK AC          1:02.23    1:03.54          2  
  8 Shannon, Chris      13 SCARSDALE TOWN       1:05.02    1:07.60          1  
 
Event 38  Boys 14 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        Meet: # 56.16        1991 Scott Grayson, BMC                           
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gianino, Alex             14 LAKE ISLE              57.90      58.82        
       26.49    58.82                                                      
  2 Catarinacchio, Vincent    14 LAKE ISLE            1:00.00    1:00.81        
       27.47  1:00.81                                                      
  3 Bennett, Aaron            14 WESTWOOD             1:10.21    1:01.50        
       27.95  1:01.50                                                      
  4 Accarino, John            14 GREENBURGH             59.41    1:02.18        
       27.81  1:02.18                                                      
  5 Pagano, Ed                13 NEW YORK AC          1:03.00    1:02.23        
       28.67  1:02.23                                                      
  6 Carducci, Matthew         13 UN                   1:02.00    1:03.39        
       29.80  1:03.39                                                      
  7 Lyons, Chris              14 COVELEIGH            1:03.00    1:04.26        
       28.59  1:04.26                                                      
  8 Shannon, Chris            13 SCARSDALE TOWN       1:10.87    1:05.02        
       29.70  1:05.02                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Hughes, Kevin             13 LYC                  1:04.20    1:06.01        
       29.27  1:06.01                                                      
 10 Avidan, Lucas             13 RYE GOLF             1:07.90    1:06.71        
       30.57  1:06.71                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 11 St. Vincent, Tommy        13 CHAPPAQUA            1:08.81    1:07.24        
       32.21  1:07.24                                                      
 12 Tesser, Josh              13 BIRCHWOOD            1:03.50    1:07.37        
       30.47  1:07.37                                                      
 13 O'Hagan, Chris            13 LAKE ISLE            1:02.00    1:07.62        
       29.59  1:07.62                                                      
 14 DiLorenzo, James          14 WINGED FOOT          1:05.75    1:08.64        
       30.05  1:08.64                                                      
 15 Eid, Alex                 13 LYC                  1:08.24    1:10.78        
       32.11  1:10.78                                                      
 16 Rosenbloom, Jake          13 CHAPPAQUA            1:12.21    1:11.64        
       33.41  1:11.64                                                      
 17 Wolin, Seth               14 GREENBURGH           1:08.13    1:11.77        
       30.89  1:11.77                                                      
 18 Leone, Lewis              14 WCC                  1:16.90    1:12.26        
       30.74  1:12.26                                                      
 19 Brynin, Max               14 MT. PLEASANT         1:00.28    1:14.02        
       31.35  1:14.02                                                      
 20 Rodriguez, Greymer        14 GREENBURGH           1:13.13    1:17.24        
       33.30  1:17.24                                                      
 21 Dalton, Beau              13 COVELEIGH            1:15.00    1:17.50        
       33.99  1:17.50                                                      
 22 Wu, Brian                 13 HASTINGS                  NT    1:18.66        
       33.27  1:18.66                                                      
 23 Hogan, Brett              13 SCARSDALE TOWN       1:16.35    1:22.27        
       34.92  1:22.27                                                      
 24 Curro, Chris              13 KATONAH              1:17.00    1:22.52        
       35.42  1:22.52                                                      
 25 Hall, Andrew              13 ROCKY LEDGE          1:18.11    1:35.38        
       38.91  1:35.38